Vinařství Antonín Hanák

Vinařství

Jsme malé vinařství rodinného typu. Víno vyrábíme i prodáváme v původním historickém sklepu s originální (modro bílou) architekturou. Interiér je vyzdoben starodávnými slováckými ornamenty a malbou. Nacházíme se na úpatí jižních svahů Bílých Karpat v malebné vinařské obci Blatnice pod Svatým Antonínkem. Naše vinice se nachází pod kopcem Svatého Antonína v trati Kamenice. Jedná se o nejlepší vinice, kde v minulosti pěstoval révu vinnou i sám učitel národů Jan Amos Komenský.

Naše vinice obděláváme pouze v katastru obce Blatnice, kde máme přibližně 1,5 ha vinic na kterých jsou zastoupeny bílé odrůdy: CH, RR, RŠ, VZ, VČR, MT, MM, TR, HIB, SZ, SAU, červené odrůdy: CM, FR, ZW, MP, SV, Nitranka. Více informací naleznete v našem eshopu.

Půda je zde hlinitopísčitá a sprašovitá. Starší vinice jsou částečně zatravněny, mladé výsadby jsou udržovány orbou. Ošetřování vinic provádíme v souladu s integrovanou produkcí. Na všech vinicích máme nasazeny dravé roztoče, kteří udržují harmonický ekosystém. Důsledkem toho jsme zcela vyloučili použití herbicidů a jedů.

Vyrábíme a prodáváme kvalitní přívlastková vína, typická pro jižní Moravu. Prodej vína Vám nabízíme prostřednictvím našeho eshopu, kde se také dozvíte více informací o každém našem víně.

Dále nabízíme široký výběr archivních vín, příjemné posezení v historickém vinném sklepě za účelem řízených degustací vín s vinařem.

Jsme členem ,,Cechu blatnických vinařů,, více na: http://vinariblatnice.cz   (sklep No.: 7)

Pravidelně se účastníme akce ,,Putování po Blatnických bůdách, která se pořádá vždy třetí sobotu měsíce května.

Dozrávající Muškát Moravský v trati Stará hora, přímo ve vinici za sklepem.

Dozrávající Modrý Portugal v trati Stará hora, přímo ve vinici za sklepem. foto: pan Jiří Hejtmánek, 2017

Footer with Map
Footer with Map